![]() |
![]() |
|
Så fik jeg lappet 19 firkanter sammen til 4 huer, lidt forskellig str.
4 huer 005.jpg
449
Hvor er i flittige, nu er mange af jer på denne webside http://www.familiejournal.dk/Om-os/S...galleryviewtop
og Familie jorunalen skulle have en artikel om lapperne i denne uge, jeg har dog ikke kigget det igennem fordi jeg ikke har været i byen endnu.
Jeg er varmestuestrikker -Har du lyst til at være med, så kig her www.varmestuestrik.dkwww.kigkassen.dk den støtter varmestuestrikkerne
Nettestrik, sikke nogle fine huer![]()
Nu blev det til Dame halstørklæde og pandebånd jeg fik lavet af firkanterne., dejlige varme farver synes jeg.
dame halstørklæde og pandebånd 001.jpg
488
Man kan sørma se du har haft mange at vælge imellem, dejlig farve sammensætning![]()
Jeg er varmestuestrikker -Har du lyst til at være med, så kig her www.varmestuestrik.dkwww.kigkassen.dk den støtter varmestuestrikkerne
Søde ting, I har lavet.
Artiklen burde hedde: "Lapper der luner" (istedet for Tæpper der luner), da nogle af lapperne bliver til andet end tæpper.
Farveglad, håndarbejdstosset kreativ garnpige!
![]()