Landede i går aftes i Køge kl. 22.30, men var først hjemme kl. 01.00 så er det sagt, en gang for alle: "Jeg er en knold til at køre og finde vej samtidig!" Det gør så ikke så meget på Bornholm, for der kan man bare køre rundt og komme tilbage til udgangspunktet Hvilket jeg så også gjorde.

Rigtig, rigtig, mange tak, for en dejlig dag Zep. Jeg havde stor glæde af hjemmebagt brød og kaffen i termokanden.

Den lille skønne hund hedder Nuka (det er grønlands og betyder lillebror, i dette tilfælde, havde det været en hundhund, var det lillesøster) - bare en bibemærkning hvis han skulle læse det.

Når jeg har fået styr på billederne, skal jeg fortælle om nogle vidunderlige dejlige dage på solskindsøen - det er ganske vist, der skinner solen