PDA

Se fuld version : Hvad er en PB ?


lis ai
14-10-2008, 14:44
Hej. Jeg er ny bruger og undrer mig over, at man skal sende en pb, hvis der er noget man er interesseret i. Hvad er det og hvordan gør man? Kh Lis

miramar
14-10-2008, 15:10
Det er en Privat beskjed.

Hvis du klikker på brukernavnet mitt som du ser på venstresiden er over dette innlegget, så kommer det opp en rullgardin, der kan du velge f.eks " Send en privat beskjed til miramar".

OPR1
14-10-2008, 15:10
Hej Lis

En pb er en forkortelse af Privat Besked.

Ved at trykke på navnet, på den man vil skrive til, kommer der nogle valgmuligheder frem. En af dem hedder "Skriv privat besked" og trykker man der, så får man mulighed for at skrive en besked til netop det medlem.

supersine669
14-10-2008, 23:43
Det hedder hvis vi skal være HEEEEEEEELT nøjagtigt, ikke PB men PM = Privat meddelelse

lis ai
18-10-2008, 18:13
Tusind tak til jer alle. Jeg farer lidt forvirret rundt herinde; Men jeg lærer det vel efterhånden. Kh Lis

OPR1
18-10-2008, 18:24
Tusind tak til jer alle. Jeg farer lidt forvirret rundt herinde; Men jeg lærer det vel efterhånden. Kh Lis

Vi er en flok Rokkesupportere, der altid er klar med en hjælpende hånd.

I venstre side på forsiden, hvis du ruller lidt ned, så finder du et felt med Hjælp. Tryk der og du finder navnene på supporterne

((O))